Baigiasi projektas „Pagaminta Vilkaviškyje“ VILK-LEADER-1A-V-10-4-2019

Viešoji įstaiga Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras bendradarbiaujant kartu su Gižų kaimo ir „Virbalio vartai“ bendruomenėmis įgyvendino Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą pagal „Vilkaviškio krašto kaimo vietos plėtros 2016 - 2023 m. strategijos“ II prioriteto priemonės „Parama bendradarbiavimui skatinant turizmo rinkodarą“ veiklos sritį „Turizmo rinkodaros skatinimas“ „Pagaminta Vilkaviškyje“ VILK-LEADER-1A-V-10-4-2019.

     

Įgyvendinant projektą vienas iš pirmųjų darbų buvo sukurti vieningą prekės ženklą „Pagaminta Vilkaviškyje“, kurį naudoti kviečiame visus Vilkaviškio rajono gamintojus, kūrėjus bei paslaugų teikėjus nusprendusius prisijungti prie rajono garsinimo savo darbščiomis rankomis ir išskirtinėmis idėjomis. Šiuo metu subūrėme 29 bendruomenių, individualiai veikiančių, įkūrusių įmones gamintojų būrį, tačiau turinčių ką pasiūlyti kūrėjų yra žymiai daugiau, todėl tikimės, kad šis skaičius tik didės. Sukūrus prekės ženklą labai svarbu, kad jis būtų naudojamas pagal tam tikras taisykles, todėl sukurtas ir prekės ženklo naudojimo vadovas.
Buvo sukurti 2 reklaminiai filmukai (vienas 3 min trukmės, skirtas socialiniams tinklams, o kitas daugiau nei 10 min) iš arčiau pristatantys kūrėjų siūlomus produktus bei paslaugas. 
Profesionaliai pristatyti projekto dalyvius geba ne kiekvienas, dėl šios priežasties organizavome gidų kursus, kurių metu 20 vilkaviškiečių išklausė paskaitas, parengė ekskursijas, jas sėkmingai pristatė ir gavo „Kivedos“ gidų kursų baigimo pažymėjimus.
Turizmo ir verslo informacijos centre didelė sklaidos dalis vyksta dalinant popierinius leidinius, todėl buvo išleistas leidinys „Pagaminta Vilkaviškyje“. Projekto metu nuolat įtraukiame naujus dalyvius, todėl savo interneto svetainėje sukūrėme atskirą skiltį https://www.vilkaviskisinfo.lt/pagaminta-vilkavisky/ ir parengėme mobiliąją programėlę skirtą Android mobiliesiems įrenginiams (programėlę galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės paieškoje įvedus „Pagaminta Vilkaviškyje“), kur informacija visada bus pati naujausia.
Pastebime, kad vis daugiau keliautojų ieško ką unikalaus ir tik tam kraštui būdingo būtų galima paragauti ir įsigyti, todėl siekdami privilioti kuo daugiau turistų surengėme infoturą 20 vietinio ir atvykstamojo turizmo organizatorių.
Neretai kaimo bendruomenių atstovams, gamintojams bei paslaugų teikėjams trūksta žinių administruojant socialinius tinklus, viešinant veiklą internetinėje erdvėje, todėl organizavome 8 val. trukmės skaitmeninės rinkodaros mokymus „Kaip efektyviai įdarbinti socialinius tinklus?“.
Vilkaviškio krašte kuriama produkcija buvo pristatoma ir parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. Parodos lankytojus kvietėme ragauti įvairiausių produktų – sulčių, uogienių, fermentinių sūrių, 2 rūšių šakočių, sausainių, cukatų, sėmenų aliejaus su duona; pasakojome apie mūsų rajone gaminamą gilių ir skrudinamą paprastą juodą kavas, išskirtinius ledus, rūkytus mėsos gaminius, konditerijos produktus taip pat apie natūralios kosmetikos gamybą, tautinių drabužių kūrimą ir kt.
Įgyvendinant projektą kilo minčių ko dar trūksta, todėl tikimės, kad tai tik pirmoji projekto „Pagaminta Vilkaviškyje“ dalis, kuri turės ne vieną tęsinį. 

 

Atsiliepimai

Komentuoti